Медведчук: Україна буде змушена врегулювати конфлікт мирним шляхом

Фото: Дмитро Ніконоров, Корреспондент

Під міжнародним тиском Україна буде змушена врегулювати конфлікт, вважає Медведчук

Влада країни не виконали жодного пункту Комплексу заходів з виконання Мінських угод, заявив він.

Лідер Українського вибору Віктор Медведчук звинувачує українську владу в небажанні врегулювати ситуацію на сході країни мирним шляхом, однак висловив упевненість, що їх змусять це зробити. "Високопоставлені українські чиновники і перші особи держави заявляють: конфлікт на Донбасі можна врегулювати мирним шляхом. Але це на словах. Справи ж свідчать про те, що партія війни в Києві так і не відмовилася від мілітаристської політики", - написав він у своєму блозі на сайті Українського вибору.

На його думку, офіційний Київ не виконав жодного пункту Комплексу заходів з виконання Мінських угод.

"Ні" всеосяжному припиненню вогню "(пункт 1); важке озброєння не відведене (пункт 2); Київ навіть не намагався почати "діалог про модальність проведення місцевих виборів" (пункт 4); закон,"який забороняє переслідування і покарання осіб у зв'язку з подіями, що мали місце в окремих районах Донецької та Луганської областей України", досі не розроблений (пункт 5); про відновлення соціально-економічних зв'язків з Донбасом (пункт 8) мова навіть не йде", - стверджує Медведчук.

Він також зазначає, що питання невиконання досягнутих у Мінську домовленостей турбує не лише представників Донбасу та РФ, а й європейців. Нагадаємо, глави МЗС нормандської четвірки 13 квітня на зустрічі в Берліні обговорили питання реалізації Мінських угод. Головним підсумком переговорів стало рішення створити в рамках тристоронньої контактної групи робочі підгрупи з безпеки, політичному процесу, гуманітарних питань та питань економічного відновлення Донбасу.

"Україна нарешті погодилася призначити своїх представників у ці підгрупи, що дає надію: вони почнуть роботу вже найближчим часом", - зазначив Медведчук.

Лідер Українського вибору також висловив упевненість, що під міжнародним тиском Україна буде змушена врегулювати конфлікт на Донбасі мирним шляхом.

"Незмінна позиція гарантів виконання Мінських угод вселяє надію на те, що українська влада під тиском міжнародної громадськості нарешті перейде від декларацій до реальних дій. І буде послідовна у своїх подальших кроках", - спрогнозував він.

Нагадаємо, напередодні в ОБСЄ повідомили, що відведення важкого озброєння на Донбасі як з боку сепаратистів, так і з боку українських військових ще не завершене. "Обидві сторони використовують озброєння калібром понад 100 мм, якого там бути не повинно згідно мінським домовленостям. Відведення важкого озброєння досі не завершене", - сказав замглави спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Олександр Хуг.


ОРИГИНАЛ СТАТЬИ Что бы добавить комментарий, нужно ВОЙТИ / ЗАРЕГИСТРИРОВАТЬСЯ
РЕКОМЕНДУЕМЫЕ СТАТЬИ