Екс-глава НБУ Стельмах очолив наглядову раду ПриватБанку

Володимир Стельмах, який очолював Національний банк України в 2000-2002, 2004-2010 роках, призначений головою наглядової ради (НР) ПриватБанку (Дніпропетровськ) - найбільшого українського комерційного банку, повідомляє Інтерфакс-Украіна.

Як повідомила фінансова установа в системі розкриття інформації Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку, 27 квітня збори акціонерів ввели йогов наглядову раду, а 30 квітня наглядова рада обрала Стельмаха головою замість одного з двох найбільших акціонерів банку Геннадія Боголюбова.

Крім того, акціонери ПриваБанк розширили склад наглядової ради з трьох осіб до п'яти, ввівши в нього також Віктора Лисицького - радника глави правління банку, який свого часу очолював групу радників Віктора Ющенка, коли той обіймав пост глави НБУ.

Свої місця в наглядовій раді зберегли найбільші акціонери ПриватБанку Геннадій Боголюбов і Ігор Коломойський, а також їх бізнес-партнер Олексій Мартинов.

Нагадаємо, Володимиру Стельмаху 75 років, він став головою НБУ в 2000 році, коли його попередник на посаді голови НБУ Віктор Ющенко став прем'єром. Вдруге на посаді глави НБУ Стельмах працював з грудня 2004-го по 23 грудня 2010 року.

У 2003-2004 роках Стельмах очолював наглядову раду Брокбізнесбанку (Київ). У грудні 2004 року змінив на посаді голови Нацбанку Сергія Тігіпка.

П'ятирічний термін повноважень Стельмаха на посаді голови НБУ закінчився 16 грудня 2009 року. Однак президент Ющенко не вносив до парламенту пропозицію про зміну керівника Нацбанку, і Стельмах продовжив роботу на займаній посаді.

Парламент 23 грудня 2010 звільнив Стельмаха з посади голови НБУ, а президент Віктор Янукович зробив його своїм радником, призначивши на посаду глави НБУ Сергія Арбузова.


ОРИГИНАЛ СТАТЬИ Что бы добавить комментарий, нужно ВОЙТИ / ЗАРЕГИСТРИРОВАТЬСЯ
РЕКОМЕНДУЕМЫЕ СТАТЬИ