Головою Екологічної інспекції хочуть призначити бізнес-партнера Табачника

Міністр екології Ігор Шевченко подав на затвердження уряду кандидатуру Андрія Заїки на посаду голови Державної екологічної інспекції. Про це Шевченко сказав в інтерв'ю РБК-Україна, пишуть Наші Гроші.

"Заїка - це досвідчений менеджер з юридичною освітою і великим досвідом в будівництві.Плюс це успішна людина, яка в своєму житті зробила не один корисний проект", - сказав Шевченко.

Юридичну освіту Заїка отримав у 36 років, закінчивши в 2007 році юридичний факультет Київського національного університету ім. Шевченка. В цьому ж ВУЗі він здобув і свою першу вищу освіту - в 1993 році закінчив відділення міжнародної журналістики факультету журналістики.

Андрій Заїка до останнього часу займав посаду генерального директора будівельної компанії "HCM Group" і мав справи з відомими у політиці бізнесменами.

На останніх виборах до Верховної Ради Заїка балотувався за списками "Сильної України" Сергія Тигіпка. Заснував фірму "Лани Драбівщини" разом з братом екс-міністра освіти Дмитра Табачника Михайлом. Сьогодні місце Табачника серед засновників фірми займає Ігор Черненко - директор ТОВ "ТІКО-констракшн" з групи Табачників.

На виборах до Київради 2006 року Заїка був другим номером у списку Партії зелених, яку очолював Денис Москаль. Фірма з групи Москаля "Каштанове місто" прославилася скандалом з будівництвом культурно-рекреаційного комплексу на озері Синє в Києві. Співвласником "Каштанового міста" є кіпрський офшор "Елакол Девелопментс лімітед", на який нині зареєстровано частку акцій Заїки у "HCM-Group".

"HCM Group" зареєстрована за однією адресою з іншою фірмою Молчанової і Москаля "Сучасні ринкові інновації" - вул. Михайлівська, 18-В в Києві. Саме "Сучасні ринкові іновації" були партнером екс-народного депутата Юрія Іванющенко в агроринку "Столичний".

"Елакол Девелопментс лімітед" разом з іншою кіпрською компанією - "Намбел Холдінгс Лімітед" є співвласниками ТОВ "Інструмент Інвест", ТОВ "Столиця" і ТОВ "Столична перспектива". Директором "Інструмент інвест" в державному реєстрі вказана Зоя Луцюк, яка очолює сьогодні і "HCM Group".


ОРИГИНАЛ СТАТЬИ Что бы добавить комментарий, нужно ВОЙТИ / ЗАРЕГИСТРИРОВАТЬСЯ
РЕКОМЕНДУЕМЫЕ СТАТЬИ