Майдан збереться 21 листопада

На Майдані збирають віче Активісти Євромайдану і представники влади закликають громадян прийти 21 листопада у центр Києва для відзначення Дня гідності і свободи. "Зараз дуже важливо, щоб українське суспільство зустрілося в той момент, коли все починалося", - сказав міністр культури України Євген Нищук в понеділок у Києві, повідомляє Інтерфакс-Україна. 21 листопада 2013 року перші активісти вийшли на Майдан Незалежності, протестуючи проти скасування угоди про Асоціацію з ЄС.

У свою чергу, директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович повідомив, що це буде хорошим приводом відсвяткувати 21 листопада десяту річницю Помаранчевої революції і першу річницю Євромайдану.

Він також нагадав, що на наступний день, 22 листопада, буде відзначатися День пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 рр.

В'ятрович наголосив, що головною особливістю заходів є те, що їх організовують громадські організації, а держава лише сприяє їх проведенню. Активіст Євромайдану, журналіст Мустафа Найєм закликав прийти на Майдан 21 листопада без партійної символіки та політичних гасел, "щоб жодна політична сила не змогла узурпувати цей день".

"Буде приємно побачити всіх тих людей, з яких все починалося, і які виявилися у владі... Майдан не завершився, ми продовжуємо цю історію вже іншими шляхами", - сказав він.

Нищук розповів, що програмою передбачено низку заходів, які розпочнуться з самого ранку.

О 9.00-9.30 відбудеться покладання квітів та лампадок біля Хреста Небесної Сотні на вул. Інститутській. До 24.00 на Майдані Незалежності пройде фотовиставка Героїв Майдану і героїв АТО.

Читайте: Росія заборонила "Правий сектор"

Паралельно з 11.00 до 24.00 в Українському домі відбудеться серія заходів: фотовиставки, виставки книг, демонстрації фільмів та інші символічні заходи.

О 12.00 на Майдані Незалежності відбудеться фініш марафонського пробігу "Від Варшави до Майдану", а з 18.00 до 20.00 на головній площі країни відбудеться народне віче і творча програма "Пісні свободи".

Акції на підтримку євроінтеграції в Києві почалися 21 листопада 2013 року після того, як стало відомо, що уряд України вирішив зупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Документ планувалося підписати на саміті Східного партнерства у Вільнюсі 28-29 листопада.

Люди, обурені рішенням уряду України, вийшли на Майдан незалежності в Києві. Акцію назвали "Євромайданом".


ОРИГИНАЛ СТАТЬИ Что бы добавить комментарий, нужно ВОЙТИ / ЗАРЕГИСТРИРОВАТЬСЯ
РЕКОМЕНДУЕМЫЕ СТАТЬИ