"Народний фронт" хоче притягнути до відповідальності суддів КС

Служба безпеки України на підставі звернення депутатів із фракції "Народний фронт" розпочала кримінальне провадження про притягнення до кримінальної відповідальності суддів Конституційного Суду України, котрі у 2010 році прийняли рішення в інтересах тодішнього Президента України Віктора Януковича щодо збільшення повноважень.

Про це повідомив на брифінгу представник фракції "Народний фронт", радникміністра МВС Антон Геращенко. Зі слів депутата, у рамках цього провадження судді КС мають бути допитані про мотиви та правові підстави прийняття такого рішення.

"Це рішення КС можна вважати початком диктатури Януковича, коли йому було надано повноваження одноосібно призначати міністрів, плювати на парламент, це і стало початком його влади, яка привела до розстрілу мирних громадян на Майдані, - сказав А. Геращенко. - Ті судді КС, котрі голосували за передання президентові Януковичу додаткових повноважень, не можуть залишатися на посадах суддів і повинні відповісти за зроблене". Депутати з фракції "Народний фронт" мають намір зустрітися з Головою СБУ в цьому питання. Парламентарій також висловив думку, що під час розгляду 16 квітня у КС справи про визнання неконституційним закону про люстрацію, ті судді, які свого часу приймали рішення в інтересах Януковича, не можуть брати участь в ухваленні рішенні щодо законності прийняття рішення про люстрацію, оскільки на них ще може здійснюватися вплив Януковичем чи його оточенням. При цьому Геращенко відзначив, що серед нинішнього складу суддів КС значна кількість - вихідці із Донецької області, які призначалися за принципом "особистої відданості" Януковича, а один із суддів був головою Єнакієвського міського суду, де за дивним збігом обставин пропали всі кримінальні справи із архіву щодо кримінального минулого Януковича. Голос України


ОРИГИНАЛ СТАТЬИ Что бы добавить комментарий, нужно ВОЙТИ / ЗАРЕГИСТРИРОВАТЬСЯ
РЕКОМЕНДУЕМЫЕ СТАТЬИ