Акціонери ПФТС мають намір розглянути приєднання "Української біржі" 24 квітня

Акціонери фондової біржі ПФТС мають намір розглянути 24 квітня приєднання "Української біржі" до ПФТС.

Про це сказано в повідомленні біржі ПФТС.

Зокрема, до порядку денного зборів акціонерів, які відбудуться 24 квітня, входять звіти спостережної ради ПФТС, ревізійної комісії ПФТС, звіт діяльності біржі за 2014 рік і розподіл прибутку між акціонерами біржі.

Також 24 квітня на загальних зборах буде вибрано членів спостережної ради й ревкомісії. Як повідомляло агентство, "Московська біржа" заявляла про намір сконцентрувати 75% "Української біржі" для її приєднання до ПФТС.

28 серпня 2013 року відбулося засідання спостережної ради ПФТС, на якому було вирішено підтримати пропозицію робочої групи біржі про доцільність консолідації шляхом приєднання "Української біржі" до ПФТС.

22 січня 2014 акціонери "Української біржі" схвалили план заходів щодо приєднання до фондової біржі ПФТС.

Акціонерами "Української біржі" є "Московська Біржа" із часткою 22,444% і "Український біржовий холдинг" із часткою 20,64% акцій.

На момент створення "Української біржі" на фондовому ринку працювало близько 10 бірж, і ПФТС мала близько 90% ринку.

ПФТС у той момент становила серйозний інтерес для інвесторів, однак одержати контроль і придбати пакет акцій біржі їм не вдалося.

"Українську біржу" засновано в травні 2009 року, вона була спільним проектом українських учасників ринку цінних паперів і ВАТ "Фондова біржа РТС".

РТС була найбільшим акціонером (49 %) і фактичним ініціатором створення, при цьому інші 51 % акцій були розподілені серед 21 української компанії.

З першої десятки рейтингу ПФТС у складі акціонерів "Української біржі" виявилося 8 компаній, при цьому з 15 членів ради ПФТС - 6 компаній.


ОРИГИНАЛ СТАТЬИ Что бы добавить комментарий, нужно ВОЙТИ / ЗАРЕГИСТРИРОВАТЬСЯ
Истчник: Українські Новини (розсилка)
Українські Новини (розсилка)
Опубликовано April 10, 2015
РЕКОМЕНДУЕМЫЕ СТАТЬИ