Рада ввела інститут суспільного обвинувачення

Верховна Рада ввела інститут суспільного обвинувачення в сфері службових злочинів з ознаками корупційних діянь.

За прийняття в цілому законопроекту N1165 проголосував 231 депутат при мінімально необхідних 226.

Відповідно до документа, громадським обвинувачем є будь-яка фізична або юридична особа, що безпосередньо є постраждалою від кримінального злочину або якій стало відомо про здійснення щодо інших осіб такого злочину, щодоякого Кримінальним процесуальним кодексом допускається кримінальне провадження у формі суспільного обвинувачення, і яка подала слідчому, прокурору заяву, повідомлення про здійснення відповідного злочину й заяву про проведення кримінального провадження у формі суспільного обвинувачення.

Також у законопроекті викладено положення, які описують особливий порядок початку кримінального провадження, порядок доведення обставин, що свідчать про ознаки кримінальних правопорушень, за якими допускається суспільне обвинувачення, і особливості відшкодування громадським обвинувачем шкоди особі, щодо якого ним було ініційоване початок кримінального провадження.

Документом введене поняття "висновок фахівця" як опис проведених фахівцем досліджень і зроблених за їх результатами висновків, обґрунтованих відповідей на питання, поставлені стороною кримінального провадження, що залучила фахівця.

Очікується, що реалізація норм законопроекту буде сприяти виявленню корупційних злочинів і залученню непорядних посадових осіб до кримінальної відповідальності, посилить протидію корупції, а також буде сприяти посиленню громадянського суспільства в Україні.

Як повідомляло агентство, 4 депутати Ради пропонують парламенту посилити відповідальність за порушення, пов'язані з корупційною діяльністю.


ОРИГИНАЛ СТАТЬИ Что бы добавить комментарий, нужно ВОЙТИ / ЗАРЕГИСТРИРОВАТЬСЯ
РЕКОМЕНДУЕМЫЕ СТАТЬИ