Суд продовжить розгляд справи Попова 20 квітня

Київ. 9 квітня. УНІАН. Шевченківський районний суд Києва оголосив до 20 квітня перерву в розгляді кримінального провадження проти колишнього голови КМДА Олександра Попова за обвинуваченням у пособництві в розгоні активістів Євромайдану в ніч на 30 листопада 2013 року.

Як передає кореспондент УНІАН, відповідне рішення суд прийняв сьогодні.

Тим часом на сьогоднішньому судовому засіданні у справі Попова було,зокрема, оголошено 5 заяв потерпілих, а також повідомлено про надходження до суду 44 цивільних позовів від потерпілих на відшкодування збитків на загальну суму 23 млн грн.

Як повідомляв УНІАН, раніше, 23 березня, адвокат Попова Микола Карнаух заявляв, що в рамках кримінального провадження у справі проти екс-голови КМДА до суду надійшло 48 цивільних позовів від потерпілих на загальну суму 50 млн грн.

"Цивільні позови продовжують надходити. Загальна сума на сьогодні близько 50 мільйонів гривень, але ці позови безпідставні і неаргументовані. Олександр Попов не визнає себе винним, не скоював ніякого злочину, а значить не заподіяв шкоди потерпілим", - сказав Карнаух.

Довідка УНІАН. Попов обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ст. 340 (незаконне перешкоджання проведенню зборів та мітингів, вчинене за попередньою змовою групою осіб), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 365 (пособництво у перевищенні влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу) Кримінального кодексу України.

За даними ГПУ, досудове розслідування встановило, що в ніч на 30 листопада 2013 року Попов, діючи за попередньою змовою з колишнім заступником секретаря РНБО Володимиром Сівковичем, тодішнім начальником ГУ МВС України в Києві Валерієм Коряком та іншими на той час високопосадовцями, надав вказівку про завезення на Майдан Незалежності у Києві комунальної техніки для встановлення новорічної ялинки, а Коряк, у свою чергу, використовуючи цю обставину, віддав наказ про розгін мирного мітингу працівниками полку міліції особливого призначення Беркут, які жорстоко побили мітингувальників. Внаслідок цих протиправних дій понад 80 громадян отримали тілесні ушкодження різного ступеню тяжкості.


ОРИГИНАЛ СТАТЬИ Что бы добавить комментарий, нужно ВОЙТИ / ЗАРЕГИСТРИРОВАТЬСЯ
Истчник: УНІАН (розсилка)
УНІАН (розсилка)
Опубликовано April 09, 2015
РЕКОМЕНДУЕМЫЕ СТАТЬИ