В Україні на часі - громадське обговорення Digital Agenda

Народний депутат України Ольга Бєлькова (Блок Петра Порошенка), співголова МФО "За цифрове майбутнє України" оголосила про своє бачення перших кроків у Цифровому порядку денному для України на зустрічі Kyiv School of Economics з 5 парламентськими лобістами ІТ 15 грудня у Києві. "На сьогодні можливість застосовувати ІТ-технології для кожного громадянина є таким самим базовим правом, як можливість мати свободу слова, захист в суді та гарні дороги. Право на електронну свободу є рівнозначним решті прав українського громадянина, закладених Конституцією України", - підкреслила Ольга Бєлькова, запросивши аудиторію долучатися до ініційованого нею широкого обговорення Цифрового порядку денного України.

За словами Ольги Бєлькової, яка є автором законопроекту "Про електронну комерцію", що розглядається у парламенті, першими 10 кроками Цифрового порядку денного України мають стати наступні дії:

1. Оновити законодавство щодо електронного підпису та формату його використання у режимі держава-громадянин, держава-бізнес.

2. Прирівняти електронні форм документів до простої письмової у максимально можливій кількості випадків, в яких громадянин чи представник бізнесу віддає перевагу електронній подачі чи обміну документами.

3. Розробити та впровадити єдину національну концепцію системи електронного урядування (eGovernment), яка має діяти на трьох рівнях: центральні органи державної влади, органи державної влади на місцях, органи місцевого самоврядування.

4. Запровадити в органах влади систем електронного документообігу, створення електронних баз даних (в тому числі, і переведення в електронну форму архівних даних) з поступовою відмовою від використання паперових носіїв у більшості випадків.

5. Створити можливість для подання громадянами, юридичними особами запитів до органів державної влади, заяв на отримання послуг публічної адміністрації тощо в електронній формі (з подальшим заохоченням саме безпаперової форми "спілкування" громадянина і держави) та зобов'язати органи державної влади приймати електронні документи на рівні із паперовими.

6. Впровадити новітні покоління зв'язку та інформаційних технологій для збору та обробки даних як в роботу органів державного управління та місцевого самоврядування, так і у використанні громадянами.

7. Запровадити ІТ-технології у публічно-соціальній сфері (в першу чергу, в освіті та науці), для оптимізації процесів і їх здешевлення та протидії корупції:

Медицина: оцифровка медичних карт громадян

Освіта: ведення вчителями цифрових журналів

Соціальна підтримка: подача заяв на субсидії в електронному вигляді.

Переведення тендерів та державних закупівель в електронний режим

Енергозбереження: встановлення лічильників та системи цифрового моніторингу за витратами на енергію та паливо держави, бізнесу та громадян.

8. Створити потужну системv реального захисту прав інтелектуальної власності та унеможливлення розповсюдження контрафактного контенту в Україні.

9. Забезпечити ефективний захист персональних даних громадян, баз даних органів державної влади та розробити концепцію цифрової безпеки України і відповідальності за її порушення.

10. Реалізувати серед громадян освітні програми щодо використання новітніх технологій в повсякденному житті (зокрема, популяризація Інтернету як засобу зв'язку між громадянином та органами влади. Здешевлення вартості Інтернет-послуг для населення.

Пані Бєлькова закликала включатися до дискусії щодо Digital Agenda Україниі інформувати членів профільного комітету та МФО "За цифрові можливості України".


ОРИГИНАЛ СТАТЬИ Что бы добавить комментарий, нужно ВОЙТИ / ЗАРЕГИСТРИРОВАТЬСЯ
РЕКОМЕНДУЕМЫЕ СТАТЬИ